Nieprzemyślana adopcja

Dnia 1 lipca 2017 roku dyżurny Straży Miejskiej w Bolesławcu otrzymał zgłoszenie o biegającym bez opieki psie w okolicach ulicy Słowackiego. Na miejsce skierowano patrol, który po chwili schwytał psa, przypominającego owczarka niemieckiego. Po sprawdzeniu mikroprocesora okazało się, iż zwierzę posiada mikroczip, jednak nie został on zgłoszony do bazy danych prowadzonej przez naszą jednostkę. 

 

Pies został jednak rozpoznany przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Bolesławcu z interwencji podjętej w połowie czerwca br., w wyniku której trafił do schroniska. Ustalono w rozmowie z pracownikiem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Przylasku, iż pies został adoptowany. Właścicielkę psa natychmiast powiadomiono o fakcie, iż jej zwierzę zostało przewiezione do lekarza weterynarii. Osoba zobowiązała się do odebrania psa w dniu 3 lipca 2017 roku. Niestety nie uczyniła tego, gdyż stwierdziła, iż nie chce już tego psa i go nie odbierze. W związku z powyższym pies ponownie trafił do schroniska.

Straż Miejska w Bolesławcu przypomina, iż posiadacz psa ma wiele obowiązków, a zwierzę to nie zabawka, której się pozbywamy jak nam się znudzi. Pamiętajmy o obowiązkowych szczepieniach przeciwko wściekliźnie, spacerach, podczas których należy sprzątać po swoich pupilach. Warto też wszczepić mikroprocesor swoim psom i zgłosić je do ewidencji psów, która prowadzona jest przez naszą jednostkę. Dzięki elektronicznemu oznakowaniu można szybko ustalić właściciela zagubionego psa i zawiadomić go o odnalezieniu pupila.

Additional information

Ta strona korzysta z plików cookies. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information